Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. | OEDAŞ


Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. | OEDAŞ

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
Ucuz elektrik kullanmak için tedarikçileri EnCazip'te anında karşılaştırın!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

Türkiye Elektrik Kurumu’nun 1970 yılında kurulup 1994 yılına kadar hizmet vermesinin ardından yapılanma sürecine girmesiyle TEDAŞ ve TEAŞ teşekkülleri oluşturuldu. Elektrik dağıtım müesseselerinin TEDAŞ’a bağlı olarak hizmet vermeye başlamasıyla elektrik piyasasında kaliteli hizmet amaçlanmıştır. TEDAŞ tarafından İl elektrik dağıtım müesseseleri ile dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin gerçekleştirildiği bölgede, 2004 yılında TEDAŞ ve bünyesinde bulunan müesseselerinin özelleştirme kapsamına alınmasıyla bölgede görevlendirilmek üzere Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. kurulmuştur. Merkezi Eskişehir olmak üzere Bilecik, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak illerinde dağıtım görevini üstlenmektedir.

Osmangazi EDAŞ Özelleştirilmesi

01.03.2005 tarihinde TEDAŞ özelleşmesiyle birlikte kurulan Osmangazi EDAŞ,  16 nolu görev bölgesinde hizmet vermeye başlamıştır. Osmangazi EDAŞ, dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi kapsamında 10.04.2009 tarihinde hisselerinin satışı için ihaleye çıkartılmıştır. 20.10.2009 tarihinde gerçekleştirilen ihale sonrasında en yüksek bedeli veren Yıldızlar SSS Holding A.Ş. olmuştur.  485 Milyon USD ihale bedeli ile Yıldızlar SSS Holding A.Ş. bünyesinde bulunan Eti Gümüş A.Ş.’ye devredilen Osmangazi EDAŞ, bölgede hem dağıtım hem de perakende satış faaliyetlerini yerine getirmektedir.

İhale sonrasında Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu(EPDK) ve Rekabet Kurulu’nun değerlendirmeleri ve Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun kararıyla 31.05.2010 tarihinde yapılan Hisse Satış Sözleşmesi ile Osmangazi EDAŞ, TEDAŞ’a ait olan hisselerinin tamamı yine Yıldızlar SSS Holding A.Ş. bünyesinde bulunan Dedeli Yatırım İnşaat Taahhüt Elektrik Dağıtım Sanayi Ticaret A.Ş.’ye devredilmiştir. Bu devir işlemi sonrasında 01.06.2010 tarihi itibariyle Osmangazi EDAŞ tarafından gerçekleştirilen tüm elektrik dağıtım ve perakende satış işlemleri Dedeli Yatırım İnşaat Taahhüt Elektrik Dağıtım Sanayi Ticaret A.Ş. bünyesinde yapılmaktadır.

01.09.2006 yılında almış olduğu Elektrik Dağıtım Lisansı ile bölgede 30 yıllık dağıtım görevini üstlenmiş olan Osmangazi EDAŞ, Türkiye enerji tüketiminin % 2,4’ünü karşılamaktadır. Aynı zamanda 49.419 Km2 alan, 5 il, 54 ilçeye hizmet götürmekte olup, yaklaşık 1.500 milyon aboneye hizmet vermektedir.

6446 Sayılı EPDK kanunu kapsamında 19.12.2012 tarih ve 4019 kararına istinaden dağıtım faaliyetleri ile perakende satış faaliyetlerinin farklı tüzel kişilikler tarafından yürütülmesi gerekliliğinden dolayı 01.04.2013 tarihi itibariyle perakende elektrik satış faaliyetlerini yürütmek üzere Osmangazi Elektrik Perakende Satış A.Ş. kurulmuştur. Tescil işlemleri de tamamlanarak ayrı bir tüzel kişilik kazanan Osmangazi EPSAŞ,  perakende satış faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. 

Osmangazi Edaş (Eskişehir, Bilecik, Afyokkarahisar, Kütahya,Uşak Elektrik Dağıtım) İletişim Bilgileri

Bulunduğunuz bölgedeki görevli elektrik dağıtım şirketi, elektrik hatlarının bakımı, onarımı gibi faaliyetler ile sayaç okuma faaliyetlerini gerçekleştirmekle yükümlüdür. Bulunduğunuz bölgede 186 numaralı telefondan da dağıtım şirketlerine ulaşabilirsiniz.

 

İl Adres Telefon
Osmangazi Edaş Eskişehir İstiklal Mah. Şair Fuzuli Cad. No: 726010  0222-211-60-00
Osmangazi Edaş Bilecik Atatürk Bulavarı No:2  0228-212-20-18
Osmangazi Edaş Afyonkarahisar Dumlupınar Mah. Yüzbaşı Agah Cad. No:24 A 0272-214-06-51
Osmangazi Edaş Kütahya Gazi Kemal Mah. Pekmez Pazarı Cad. No:27 K:2  0274-223-63-98
Osmangazi Edaş Uşak Fevzi Çakmak Mah. Hlail Kaya Gedik Bulvarı No:145  0276-231-16-61

× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?
83 TL faturası olan tedarikçisini değiştirebilir!
Ayda 83 TL üzeri faturası olan artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçisi değiştirebilir.
EnCazip tedarikçiyi bulun!
Tedarikçinizi kolayca değiştirerek daha az elektrik faturası ödemek için hemen karşılaştırma yapın, hangi tedarikçinin en cazip tarifeyi sunduğunu anında bulun.
× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?
83 TL faturası olan tedarikçisini değiştirebilir!
Ayda 83 TL üzeri faturası olan artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçisi değiştirebilir.
EnCazip tedarikçiyi bulun!
Tedarikçinizi kolayca değiştirerek daha az elektrik faturası ödemek için hemen karşılaştırma yapın, hangi tedarikçinin en cazip tarifeyi sunduğunu anında bulun.