Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. | ÇEDAŞ

 

Çamlıbel Elektrik

 

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 

Üç zamanlı elektrik tarifesi, geceleri daha ucuz elektrik kullanabildiğimiz ve gün boyunca elektrik fiyatlarının saatlere göre değiştiği tarifelerdir. Bu üç zamanlı elektrik tarifelerinin nasıl işlediği, sizin için cazip bir tarife olup olmadığı gibi konularla ilgili cevapları yazımızda bulabilirsiniz.

 

Elektrik tedarikçilerini karşılaştırıp Ucuz Elektrik kullanabilirsiniz!

 

15.07.1970 tarih ve 1312 sayılı kanun ile devletin enerji ve ekonomi politikasına uygun olarak, ülkemizin ihtiyacı bulunan elektriğin üretim, iletim, dağıtım ve ticaretini yapmak amacıyla, kamu iktisadi kuruluşu statüsünde Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) kurulmuştur. Böylelikle elektrik faaliyetlerinin bir sistem ve tek bir çatı altında yürütülmesi esası uygulamaya konmuştur.

 

1982 yılında yine bütünlüğün sağlanması amacıyla belediye ve köy çapında elektrik hizmetlerini sürdüren tesislerin Türkiye Elektrik Kurumu’na devri sağlanmıştır. Piyasada istenen birlik ve bütünlüğün sağlanması için atılan önemli adımlardan biri olan bu devir sonrasında yine önemli bir adım olarak Bakanlar Kurulu kararıyla kamu iktisadi kuruluşu olan TEK yeniden yapılandırma kapsamına alınmıştır. Türkiye Elektrik Üretim İletim A.Ş.(TEAŞ) ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.(TEDAŞ) olarak iki ayrı teşkilat haline getirilmiştir. Elektrik dağıtım faaliyetlerinin TEDAŞ sorumluluğuna verilmesiyle ülkemizin tüm dağıtım faaliyetleri TEDAŞ tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

TEDAŞ, 02.04.2004 yılına kadar dağıtım faaliyetlerini yürütmüş, bu tarihten sonra özelleştirilme kapsamına alınmıştır. TEDAŞ özelleştirilmesi ile öncelikle Türkiye 21 ayrı dağıtım bölgesine bölünmüş ve sonrasında sorumluluğu altındaki dağıtım şirketlerinin de özelleştirilme kapsamına alınmasıyla her bölgede hizmet verecek elektrik dağıtım şirketleri kurulmaya ve görevlendirilmeye başlanmıştır.

 

ÇEDAŞ’ın Özelleştirilme Süreci

 

6 numaralı dağıtım bölgesinde Sivas, Tokat, Yozgat illerinde hizmetlerini sürdüren ÇEDAŞ, Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından alınan kararla özelleştirme kapsamına alınmıştır. ÇEDAŞ hisse satış ihalesi 26.07.2010 tarihinde gerçekleştirilerek satışı yapılmıştır. ÇEDAŞ hisselerinin tamamı 258.5 Milyon Dolar bedelle Cengiz Holding, Kolin İnşaat, Limak Holding Ortaklığına devredilmiştir. ÇEDAŞ özelleştirme işlemleri 01.09.2010 tarihinde tamamlanmıştır ve bu tarihten itibaren ÇEDAŞ CLK Grubu bünyesinde hizmetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

 

Çamlıbel bölgesinde dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini yürüten ÇEDAŞ, özelleşme sonrası EPDK’nın almış olduğu karar çerçevesinde 01.01.2013 tarihi itibariyle dağıtım faaliyetlerini tek başına yürütmeye devam etmiştir. ÇEDAŞ sorumluluğundan ayrılan perakende satış faaliyetlerini sürdürmesi için ise CLK Grubu bünyesinde yeni bir şirket kurulmuştur. Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin kurulmasıyla perakende satış hizmetlerini devreden ÇEDAŞ böylelikle sadece dağıtım faaliyetlerini üstlenerek elektrik satışı görevinden alınmıştır.

 

ÇEDAŞ Hakkında

 

ÇEDAŞ Sivas, Yozgat ve Tokat illerinde elektrik dağıtımı görevini gerçekleştirmektedir. Bu bölgede ÇEDAŞ 52.000 km2'lik bir alanda yaklaşık 750.000 aboneye hizmet vermektedir. 2013 yılında 2.471.240 MWh enerji dağıtımı gerçekleştiren ÇEDAŞ, bölgesinde dağıtımını gerçekleştirdiği enerji miktarını her geçen gün arttırarak bir önceki yıllara göre daha da büyümektedir.

 

ÇEDAŞ (Sivas,Tokat,Yozgat Elektrik Dağıtım) İletişim Bilgileri

 

Bulunduğunuz bölgedeki görevli elektrik dağıtım şirketi, elektrik hatlarının bakımı, onarımı gibi faaliyetler ile sayaç okuma faaliyetlerini gerçekleştirmekle yükümlüdür. Bulunduğunuz bölgede 186 numaralı telefondan da dağıtım şirketlerine ulaşabilirsiniz.

 

ÇEDAŞ Sivas

 

Yeşilyurt Mahallesi Erzincan Yolu Üzeri 1.km

 

Telefon: 0346-858-58-58

 

ÇEDAŞ Tokat

 

Gezirlik Mahallesi Naci Özen Cad. No:63 PK 60200 Tokat

 

Telefon: 0356- 217-60-60

 

ÇEDAŞ Yozgat

 

Esentepe Mahellesi Bölge Trafik Arkası 66100 Yozgat

 

Telefon: 0354-219-66-66

Tasarruf fırsatlarını kaçırmayın!


EnCazip tasarruf fırsatlarından haberdar olmak için bize e-posta adresinizi bırakabilirsiniz!
E-Posta
× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 83 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 83 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.