Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. | AYDEM


ADM Elektrik Dağıtım | Aydem

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
Ucuz elektrik kullanmak için tedarikçileri EnCazip'te anında karşılaştırın!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

15.08.2008 yılında kurulan Aydem 19 numaralı bölgede hizmet vermektedir. Aydın, Denizli, Muğla illerinin dağıtım faaliyetlerini, şebekelerin ve kabloların bakım ve onarımını gerçekleştiren Aydem Türkiye’nin ilk lisanslı dağıtım şirketidir. Dağıtım hizmeti vermiş olduğu illerde toplamda 2.851.086 nüfusa sahip olan Aydem toplam nüfusun 1.7 milyonuna kendi abonesi olarak hitap etmektedir.

Günümüzde özelleşmiş olan 21 dağıtım şirketinden biri olan Aydem Bereket Enerji tarafından hisselerinin satın alınmasıyla özelleştirilmesi tamamlanmıştır. Aydem bölgesiyle birlikte Gediz bölgesinde de dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini sürdüren Bereket Enerji Grubu, toplamda 4.1 milyon kişiye hizmet vermektedir.

Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş. Tarihçesi

Belediyeler ve bağlı köy birimleri tarafından yürütülen dağıtım faaliyetleri, 15 Temmuz 1970 yılında Türkiye Elektrik Kurumu (TEK)’in kurulmasıyla birlikte TEK sorumluluğuna geçmiş ve piyasada bir bütünlük yakalanmıştır. 1994 yılına kadar hizmetlerine devam eden TEK, bu yılda yeniden yapılandırılmış ve iletim, üretim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere Türkiye Elektrik Üretim İletim A.Ş ve dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini devretmek üzere Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. kurulmuştur.

Dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin TEDAŞ’a devri ile TEK bünyesinde hizmetlerini sürdüren dağıtım şirketleri de TEDAŞ’a devredilmiştir. 2004 yılında TEDAŞ’ın özelleştirilmesi kararının alınmasını ardından TEDAŞ’a bağlı şirketler de özelleştirilmiştir. Dağıtım şirketleri özelleştirilmeleri öncesinde Türkiye faaliyetlerin çok daha verimli ve düzenli olabilmesi amacıyla 21 ayrı bölgeye ayrılmıştır. Kayseri bölgesi haricinde toplamda 20 bölgede faaliyetlerinin gerçekleştirilebilmesi amacıyla dağıtım şirketleri görevlendirilmiştir.

Özelleştirilerek bu görevli şirketlerden biri olan ve Aydem dağıtım bölgesinde hizmet veren Aydem 2004 yılında Bakanlar Kurulu ve Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından alınan 2004/22 sayılı karar ile hisse satışı için ihaleye çıkarılmıştır. 2007 yılında yapılan ihale ile Aydem Bereket Enerji Grubuna devredilmiştir. 15.08.2008 tarihi itibariyle özelleştirilmesi tamamlanan Aydem bu tarih itibariyle Bereket Enerji bünyesinde dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini sürdürmüştür.

Aydem ve Aydem Elektrik Faaliyetlerinin Ayrıştırılması

Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu tarafından verilen kararla dağıtım şirketleri perakende satış faaliyetlerinde bulunmayacak, bu faaliyetleri gerçekleştirmek için ayrı bir tüzel kişilik kurulacaktı. Bu amaçla perakende satış faaliyetleri Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş.'den Aydem Elektrik Perakende Elektrik Satış A.Ş.’ye devredilmiştir. Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş ise perakende satış hizmetlerini devir alarak, bu görevlerin ayrı şirketlerce yürütülmesine katkıda bulunmaktadır.

Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş., kısaca Aydem 27.03.20015 tarihinde Resmi Gazete’ de yayınlanan karar ile ticari unvanını ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak değiştirmiştir.

Aydem Elektrik Dağıtım İletişim Bilgileri

Bulunduğunuz bölgedeki görevli elektrik dağıtım şirketi, elektrik hatlarının bakımı, onarımı gibi faaliyetler ile sayaç okuma faaliyetlerini gerçekleştirmekle yükümlüdür. Bulunduğunuz bölgede 186 numaralı telefondan da dağıtım şirketlerine ulaşabilirsiniz.

 

İl Adres Telefon
Aydem Elektrik Dağıtım Aydın Astim Organize Sanayi Yolu Üzeri No 12 AYDIN 0256-231-11-36
Aydem Elektrik Dağıtım Denizli Hasan Gönüllü Bulvarı No:17/A Merkezefendi DENİZLİ 0256-231-11-36
Aydem Elektrik Dağıtım Muğla Atatürk Bulvarı No:45 MUĞLA 0256-231-11-36

× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?
83 TL faturası olan tedarikçisini değiştirebilir!
Ayda 83 TL üzeri faturası olan artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçisi değiştirebilir.
EnCazip tedarikçiyi bulun!
Tedarikçinizi kolayca değiştirerek daha az elektrik faturası ödemek için hemen karşılaştırma yapın, hangi tedarikçinin en cazip tarifeyi sunduğunu anında bulun.
× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?
83 TL faturası olan tedarikçisini değiştirebilir!
Ayda 83 TL üzeri faturası olan artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçisi değiştirebilir.
EnCazip tedarikçiyi bulun!
Tedarikçinizi kolayca değiştirerek daha az elektrik faturası ödemek için hemen karşılaştırma yapın, hangi tedarikçinin en cazip tarifeyi sunduğunu anında bulun.