Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru
  1. Ana sayfa
  2.  > 
  3. Bilgilendirme Merkezi
  4.  > 
  5. Elektrik Tarifesi Seçerken

İndirimli Elektrik Tarifesi Seçerken

 

İndirimli Elektrik Seçerken

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 

Türkiye’nin ilk elektrik tedarikçisi karşılaştırma ve değiştirme altyapısına sahip CazipEnerji ile işbirliği yapan EnCazip’te elektrik tarifelerini karşılaştırmak ve en cazip elektrik tarifesine geçiş yapmak çok kolay! Elektrik tedarikçilerinin ucuz elektrik tarifelerine yer veren EnCazip, bu tarifeleri siz tüketiciler için tüketim alışkanlıklarınıza uygun olarak düzenlemektedir. Bu sayede tüketim alışkanlıklarınıza göre en cazip tarifeleri görebilir, incelediğiniz tarifeler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Elektrik tedarikçilerini karşılaştırıp Ucuz Elektrik kullanabilirsiniz!

 

Peki, elektrik tarifemizi nasıl seçeriz?

 

2001 yılından bu yana serbest tüketici olan abonelerin tedarikçi değişikliği yapabildiğini düşünürsek, EnCazip’ten önce tüketiciler yıllardır elektrik tarifesini seçerken birçok yöntem izlemek durumunda kalmıştır. Tek tek elektrik tedarikçilerini arayarak, her bir elektrik tedarikçisine elektrik faturanızı atarak ne kadar indirim ve ne kadar tasarrufunuzun olacağını öğrenmenin zorluklarını saymakla bitiremeyiz sanırım. Üstüne bir de harcadığımız zamanı sayarsak…EnCazip’te tüm bu işlemler, online olarak birkaç saniyede tamamlanır.

 

En cazip indirimli elektrik tarifeleri

 

TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Aksa Elektrik0,187836 TL%12,25292 TL
Türel Elektrik0,192652 TL%10238 TL
Aksa Elektrik0,196398 TL%8,25197 TL
Kolen Enerji0,200144 TL%6,5155 TL
ELEKTRA ENERJİ0,201215 TL%6143 TL
Age Enerji0,208 TL%2,8367 TL
Sepaş Enerji0,21 TL%1,945 TL
Akedaş0,211917 TL%124 TL

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Aksa Elektrik0,18785 TL%12,25966 TL
Türel Elektrik0,192667 TL%10788 TL
Aksa Elektrik0,196413 TL%8,25650 TL
ELEKTRA ENERJİ0,196947 TL%8631 TL
Kolen Enerji0,200159 TL%6,5512 TL
Sepaş Enerji0,21 TL%1,9150 TL
Age Enerji0,210147 TL%1,83145 TL
Akedaş0,211932 TL%179 TL

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır. 

İndirimli elektrik tarifeleri arasında tercih yapmamızı kolaylaştıran noktalar

 

İndirimli elektrik tarifeleri, elektrik tedarikçilerinin serbest tüketicilere özel olarak EPDK tarafından belirlenen ulusal elektrik birim fiyatları üzerinden belirli indirim oranı uygulayarak oluşturduğu tarifelerdir. Bu indirimli elektrik tarifeleri EPDK’nın üç ayda bir yaptığı fiyat değişiklikleri nedeniyle elektrik tedarikçileri tarafından düzenlenmektedir.

 

İndirimli elektrik tarifeleri arasında tercih yaparken ilk önemli konu, indirimli elektrik tarifeleri sunan tedarikçilerin güvenilir olup olmadığıdır. Unutmayın! Elektrik piyasasında hizmet veren elektrik tedarikçileri gerekli satış lisanslarına sahip olan ve Elektrik Piyasası Kanunu’na göre EPDK tarafından belirlenen faaliyet esaslarına göre hizmet veren tedarikçilerdir. Bu lisanslara sahip olup olmadığını bilmediğiniz elektrik tedarikçilerinin de büyük ve bilinir şirketler olması da seçim yapmanızı kolaylaştıracak bir tüyodur.

 

İndirimli elektrik tarifeleri seçimi yaparken dikkat edeceğimiz ikinci konu ise tarife şartlarıdır. İndirimli elektrik tarifeleri için sunulan indirim oranları, tedarikçi şirketlere göre değişebilir olduğundan indirim oranı yüksek olan tedarikçi tarifesi sizin için daha cazip olacaktır. Aynı zamanda bunu size sunulan aktif enerji birim fiyatından da anlayabilirsiniz. Teminat ya da güvence bedeli olarak bilinen ve ayrıca PSH olarak adlandırılan Perakende Satış Hizmet Bedeli tedarikçileri inisiyatifine bırakıldığı için indirimli elektrik tarifeleri arasında bu bedelleri almayan tarifelere de rastlamanız doğaldır. Bu bedellerin alınmaması demek sizin daha fazla tasarruf edebilmeniz anlamına gelmektedir.

 

Tarifenizi seçerken yine önemsemenizi tavsiye ettiğimiz konulardan biri de sözleşme süresidir. Tedarikçilere göre farklılık gösteren sözleşmeler genel olarak 12 aylık bağlayıcılığa sahiptir. Tedarikçinin indirimli elektrik tarifeleri kullanabilmek için sözleşme yaparken taahhüt verip vermediğinizi ve sözleşmenin herhangi bir nedenden dolayı tarafınızdan sonlandırılması sonucunda cayma bedeli alıp almadığını bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

 

İndirimli elektrik tarifeleri arasından seçim yapmak bu hususlara dikkat edildiğinde çok daha kolay olacaktır. Fakat unutmayın, indirimli elektrik tarifeleri arasından hangisini seçmiş olursanız olun, elektrik enerjinizin kalitesinde hiçbir farklılık olmayacaktır. Tedarikçilerin size satmış olduğu ve kullandığınız elektrik aynıdır.

 

Seçiminizin ardından artık işlemlerinizi tamamlamak çok basit… Tercihinizi yapın, geri kalan her şeyi EnCazip sizin için halletsin…

Tasarruf fırsatlarını kaçırmayın!


EnCazip tasarruf fırsatlarından haberdar olmak için bize e-posta adresinizi bırakabilirsiniz!
E-Posta
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 83 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 83 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.