Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Unit Elektrik Hakkında


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 1 Oy )Unit Grup bünyesi altında kurulmuş olan ve Unit Elektrik Enerjisi Toptan Satış İhracat ve İthalat A.Ş, yurtiçi ve yurtdışında elektrik ticareti alanında çalışmalar göstermek amacı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na (EPDK) başvurarak 17.03.2055 tarihinde tamamen toptan satış lisansına sahip olmuştur.
Unit Elektrik, güçlü finansal bir altyapısı ile elektrik piyasası mevzuatına ve dinamiklerine hâkim olan uzman kadrosu ile tüm elektrik tüketicilerine en uygun fiyatlı ve kesintisiz elektrik tedariği sağlamak amacı ile sektöründeki çalışmalarını devam ettirmektedir.

Unit Elektrik Tarihçesi ve Yatırımları

Unit grup, 1974 yılında Brüksel’de kurularak yıllar içinde yükselmeye devam eden başarısı elde ederek, enerji sektöründe yatırım, proje finansmanı, proje geliştirme, proje yönetimi, proje tasarımı ve tam anahtar teslimi elektrik santrali inşaası alanlarında birçok akla gelen firmalardan biri olarak bilinmiştir.

Öncelikli olarak 1980’li yılların başlarında enerji sektörüne anahtar teslimi elektrik inşaası müteahhiti olarak giriş yapmış ve İran’da yaklaşık olarak 4000 MW’lik santrallerin anahtar teslimi inşaasını gerçekleştirmiştir. 1999’lı yılarda Unit’in bağlı olduğu kuruluşu Uni-Mar, 480 MW kapasiteli doğalgaz elektrik santralini tamamlamış ayrıca Türkiye’nin ilk özel sektör yap-işlet-devret adı altında santralini ülkemize kazandırmıştır.

Sektördeki bu başarısını sürdürmeyi hedefleyen Unit, yurtiçinde ve yurtdışında devam etmekte olan yatırımları ve projeleri ile kaynaklarına göre enerji üretimini çeşitlendirerek çalışma alanı geliştirmektedir. Ayrıca Türkiye’deki çalışmalarının yanı sıra, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya’da kurmuş olduğu şirketler ile sınır ötesi mevcut elektrik ticareti alanında da bu sektörün lider kuruluşu pozisyonunda sürdürmektedir.  Operasyonlarını genişletme faaliyetleri içerisinde Türkiye-Avrupa Elektrik İletim Şebekesi sınırındaki hâkim pozisyonunu güçlendirmeyi aynı zamanda takip eden yıllarda Avrupa Enerjisi Borsası’nda (EEX) yer almayı hedeflemektedir.

En Cazip Elektrik Tarifeleri İçin Hemen Bir Karşılaştırma Yapın.

EnCazip serbest tüketici hakkına sahip olan abonelere, en cazip elektrik tarifelerini ulaştırmaktadır. Dolayısıyla siz de hemen EnCazip’te elektrik tedarikçileri karşılaştırın birçok elektrik tedarikçinin ucuz elektrik tarifelerine kolay bir yolla ulaşın. Unit Elektrik dışında farklı elektrik şirketlierinin tarifelerini tabloda hızlıca karşılaştırabilirsiniz.

TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.


TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.

Güncelleme : 21.11.2018 00:49


Bu içerik yalnızca tüketicileri bilgilendirme amaçlıdır. İçerik konusu firmadan herhangi bir reklam ücreti alınmadığı gibi, firma ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş.'nin herhangi bir ticari ilişkisi bulunmamaktadır. İlgili firma ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş.'nin herhangi bir tedarikçi sözleşmesi bulunmadığından EnCazip güveni ile tüketicilere elektrik tedariği sağlamamaktadır.


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR