Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Elektrik Tarifeleri Karşılaştırma


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 2 Oy )Serbest tüketici olsun ya da olmasın, tüm aboneler bir elektrik tarifesi kullanmaktadır. Bu tarifeleri serbest tüketiciler karşılaştırma yaparak kendisi seçebildiği gibi serbest tüketici olmayan veya tedarikçisini değiştirmemiş olan tüketiciler de karşılaştırma yapamadan, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen elektrik tarifelerine bağlı olarak elektrik tüketmektedir.

Elektrik şirketleri karşılaştırma

EPDK tarafından belirlenen ve ulusal tarifeler olarak adlandırılan tarifeler, serbest tüketici olmayan ya da serbest tüketici olabilme hakkına sahip olmasına rağmen tedarikçi değişikliği yapmamış olan tüketiciler için uygulanan tarifelerdir. Bu tarifeler EPDK tarafından abone grupları için üç ayda bir belirlenen elektrik tarifeleri olmakla birlikte serbest tüketici olmayan veya serbest tüketici olup da bu hakkını kullanmamış olan herkes ulusal elektrik tarifeleri üzerinden fiyatlandırılan elektrik enerjisini kullanırlar.

Elektrik şirketi değiştirme hakkını kullanmış olan tüketiciler ise bu tarifelerin haricinde, serbest piyasada belirlenmiş tarifeleri kullanarak faturalarında tasarruf ederler. Piyasadaki elektrik şirketlerinin kaç tane olduğunu, hangi şirketlerin hangi birim fiyatları olduğunu, tarifelerinin koşullarını ve diğer kullanım detaytlarını tek tek bulmak tüketiciler için oldukça zor. Ancak EnCazip sayesinde tüketiciler elektrik şirketleri arasında karşılaştırma yaparak en uygun elektrik tarifesinin hangi tedarikçide olduğunu anında bulabilir.

Karşılaştırma yapın, detaylara ulaşın, seçiminizi yapın!

Ucuz elektrik kullanabilmek için karşılaştırma yapmak, tedarikçi değişikliği işlemlerinin ilk ve en önemli adımıdır. Tüketiciler elektrik tedarikçileri arasında karşılaştırma yapmadan en cazip elektrik tarifesine ulaşamayabilir, dolayısıyla karşılaştırma yapmadan elektrik tedarikçisi değişikliği yapmak tüketiciler için bir kayıp olacaktır.

Ülkemizde faaliyet gösteren elektrik tedarikçileri sayısı tahmin edilenden de yüksektir ve bu şekilde artmaya devam etmektedir. Elektrik piyasasının, rekabetin de bir hayli yüksek olduğu bir sektör olması da tüketicilerin elektrik tedarikçilerinin tarifeleri arasında karşılaştırma yapmasının öneminin ne kadar büyük olduğunu bizlere göstermektedir. Bu karşılaştırma nasıl bir şekilde olursa olsun siz tüketicilere tavsiyemiz en azından birkaç tedarikçi ve tarifeleri arasında karşılaştırma yapmanız olacaktır. Karşılaştırma yaparak en cazip elektrik tarifesini seçebilmek ve hangi koşullarda elektrik kullanmak istediğinizi belirleyebilmek sizin için büyük bir avantajdır.

Tedarikçiler ve tarifeleri arasında karşılaştırma yaparak aslında hangisini seçmenizin sizin için cazip bir tercih olacağını kolaylıkla görebilirsiniz. Bu karşılaştırma sonucunda elektrik tedarikçilerinin birim fiyatlarını, perakende satış hizmet bedeli alıp almadıklarını, indirim garantilerinin (taahhütlerinin) ne kadar zaman için geçerli olduğunu, yıllık tasarrufumuzu ve tüm kullanım koşullarını birbiri ile karşılaştırarak tüm seçenekler hakkında detaylıca bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde kendiniz için en uygun veya en ucuz tarifeyi değil, en cazip elektrik tarifesini seçmiş olursunuz.

EnCazip’te tedarikçiler arasında karşılaştırma yapmak çok kolay!

EnCazip sizin için tüm bu detaylara kolaylıkla ulaşabilmenizi ve seçiminizi zorlanmadan yapabilmenizi sağlamaktadır. Sistemindeki elektrik tedarikçilerinin EnCazip tüketicileri için özel olarak oluşturduğu indirimli elektrik tarifeleri arasından karşılaştırma yaparak en cazip seçeneği seçebilir, hemen geçiş işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.


TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.

Güncelleme : 15.12.2018 00:49ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR