Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru    ☰  

Elektrik Faturasında Abone Numarası


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu
Hemen Tasarruf Etmeye Başlayın

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 2 Oy )Her bir elektrik sayacının kolay takip edilmesi açısından sayaçların kimliklendirmesi yapılmıştır. Bu amaçla elektrik faturaları üzerinde çeşitli numaralar bulunmaktadır.

Abone (Müşteri) Numarası Nedir?

Abone numarası her elektrik abonesine özel olarak verilir ve aboneliğe dair ana kimlik numarasıdır. Bazı tedarikçi şirketler abone numarasını müşteri numarası olarakta isimlendirilir. Tedarikçiler ile yapacağınız tüm işlemlerde abone numaranızı kullanabilirsiniz.

Tesisat Numarası Nedir?

Elektrik kullanımının yapıldığı sayacı belirten bir numaradır. Sayaç sahibi ya da abonelik sahibi değişmiş olsa bile mevcut yere ait tesisat numarası aynı kalmaktadır. Tesisat numarası ile bu sayede elektrik aboneliğini üzerine alma işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

Tekil Kod Nedir?

Elektrik dağıtım lisansı sahibi şirketler tarafından belirlenen ve her bir sayaç için özel olarak oluşturulan, bir nevi sayaçların kimlik numarası olan kod. Her sayacın tekil kod nosu farklı olduğundan bu kodla işlemleri gerçekleştirmek çok daha kolaydır.

Abone numarası nereden öğrenilir?

Elektrik abone numarası olmadan elektrik faturanızı sorgulayamaz, fatura ile ilgili internet üzerinden hiç bir işlem yapamazsınız. Abone numaranızı elektrik faturanız üzerinde bulabilirsiniz. Abone numarası müşteri numarası olarak da adlandırılabilmektedir.

Abone, Tesisat, Sayaç ve Müşteri Numarası arasındaki fark nedir?

Abone numarası her elektrik aboneliği için özel olan, elektrik aboneliğini niteleyen bir numaradır. Elektrik aboneliği ile ilgili tüm işlemlerde kimlik olarak kullanılan bu numara bazı şirketler tarafından müşteri numarası olarak da isimlendirilmektedir. Tesisat numarası ise müşterilerin aboneliğinin bulunduğu sayacı belirten bir numaradır. Mevcut yerdeki abone değişmiş olsa da tesisat numarası aynı kalmaktadır. Sayaç no ise elektrik sayacının üretimden gelen bir seri numarasıdır.