×
EnCazip Logo Beyaz
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru    ☰  

Elektrik Faturasına İtiraz


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu
Hemen Tasarruf Etmeye Başlayın

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 2 Oy )Elektrik faturasna itirazlarda 1 yıl içinde itiraz hakkınız vardır ve yapılan itirazın 10 gün içinde cevaplandırılacaktır.

Elektrik faturanız yüksek mi geldi?

Bazı aylarda elektrik faturaları beklenenden daha yüksek gelebilir. Bu durum elektrik tüketiminin artması, teknik bir sayaç arızası, sayaç okuma tarihleri arasındaki süre, sayacın yanlış okunması gibi nedenlerde olabilir.

Kaçak elektrik cezası nedir?

Kaçak elektrik cezası kaçak elektrik kullanımının tespit edilmesi durumunda Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğin'nin ilgili maddeleri uyarınca kullanımını geçekleştirmiş olan tüketicilere kesilen bir cezadır.

Kayıp kaçak bedeline itiraz nasıl edilir?

Kayıp kaçak bedeli iadesi yapıldığı durumlar olduğu, itirazı yapan kişilerin ise Yargıtay 3. Hukuk Dairesi’nin kararını emsal gösterildiği öğrenilmiştir. Ancak bu konu ile ilgili en doğru kararı almak için avukatınıza danışmanızı tavsiye ederiz.

Kaçak elektrik borçları nerelerde ödenir?

Anlaşmalı olduğunuz NKolay veznelerinden, Bölge ve İşletme Müdürlüklerinden ve şirket hesap numaralarından Banka Havale / eft yolu ile kolaylıkla ödeme yapılabilmektedir. 

Sayaç okuma süresi ne kadardır?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan düzenleme ile elektrik sayaçlarının okuma süresi 35 günü geçmeyecek şekilde sınırlandırılmıştır. Tüm elektrik dağıtım şirketlerinin sayaçları 25 ile 35 günü geçmeyecek şekilde okuması gerekmektedir.

Elektrik sayaç okuma bedeli nedir?

Sayaç okuma bedeli sayaç okuma işlemi başına alınan bir bedeldir. Bu bedel Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından sabit değer olarak belirlenmektedir. Sayaç okuma bedeli aslında dağıtım şirketlerinin vermiş olduğu hizmetler içerisine girdiğinden dolayı bu bedel dağıtım bedelleri içerisinde sayılır ancak işlem başına alınmış olan bir bedel olduğu için tüketime oranla hesaplanan dağıtım bedeli hesabından çıkarılmıştır.