Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru    ☰  

Sepaş Enerji Elektrik Fatura Ödeme


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu
Hemen Tasarruf Etmeye Başlayın

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 3 Oy )Sepaş Enerji fatura ödeme işlemlerinizi  EnCazip aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.


Sepaş Enerji  fatura ödeme
işlemlerinizi mevcut bankalar üzerinden yapabilirsiniz.  Sepaş enerji müşterileri Akbank, Bank Asya, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Şekerbank, TEB, T. Finans Katılım Bankası, T. Halkbankası, T.İş Bankası, Vakıfbank, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Bankası şubeleri üzerinden Otomatik ödeme, ATM, Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığı ödeme kanalı yöntemleri ile gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca Sepaş Enerji tüketicileri PTT şubelerinden de elektrik faturası ödeme yapabilmektedir.

Sepaş Enerji müşterileri de tedarikçi değiştirebilir!
2018 yılında aylık 68 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen Sepaş Enerji tüketicileri, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

Sepaş Enerji Borç Sorgulama

SEDAŞ-SEPAŞ abonelerinin fatura borç sorgulama işlemlerini kolaylıkla öğrenebilmesini sağlayan uygulaması mevcuttur. Sorgulama işlemlerinizi internet erişimi olan her yerden online bir şekilde gerçekleştirme imkanı sunuyor. Sepaş Enerji fatura borç sorgulama işleminizi kurumun web sitesinden yapabileceğiniz gibi herhangi bir bankanın internet bankacılığını kullanarak da yapabilirsiniz. Sepaş Enerji fatura borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için İşletme kodu ve ya abone numarasını bilmeniz gerekir. Bu bilgilere herhangi bir elektrik faturanız üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Güncel borç bilgileriniz ve dahası dakikalar içerisinde karşınızda olacaktır. Bu sayede zamandan ve enerjinizden tasarruf sağlamış olacaksınız.

Sepaş Enerji fatura borç sorgulamada sağlıklı bilgi elde edilebilmesi için öncelikli olarak il seçiminin yapılması gerekir. Daha sonra İşletme kodu ve ya abone numarasını girerek borç sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Abone numarasını bilmeyen müşteriler bunu herhangi bir fatura üzerinden ve ya Sepaş Enerji müşteri hizmetleri numarasını arayarak da öğrenebilirler. Ayrıca gecikmiş ödemelerinizin işlemlerine dair bilgileri de bu sayfada bulabilirsiniz. Sepaş Enerji fatura borç sorgulama ücretsiz bir uygulamadır. Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illeri için geçerlidir. Sizler de bu illerde ikamet ediyorsanız Sepaş Enerji web sitesine ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sepaş Enerji Perakende A.Ş Hakkında

Sepaş Enerji, ülkemizde faaliyet göstermekte olan elektrik üretim şirketlerinden bir tanesi konumunda olan Akenerji ile arasında organik bir bağ bulunan böylelikle gücüne güç katmakta ve tüketicilere büyük bir güven vermektedir. Belirli illerde görevli olarak elektrik tedarik hizmetine devam etmekte olan Sepaş Enerji, portföyünde bulunan elektrik üretim tesisleri ile tüketicilerinin daima en cazip koşullarda elektrik kullanmalarını sürdürülebilir hale getirmek için yapmakta olduğu yatırımları sürekli olarak artırmaktadır.

Enerji piyasasında gün geçtikçe büyümeye devam eden Sepaş Enerji, ülkemizde önce gelen Akkök Grubu ile beraber Avrupa’nın gözde şirketlerinden olan CEZ Grubu’nun oluşturmuş olduğu AkGez adı altında hizmet vermektedir. EPDK ‘nın dağıtım ve perakende satış şirketinden ayrıştırılması kararına göre dağıtım şirketinden ayrılarak Adapazarı, Kocaeli, Düzce ve Bolu ile kalmayıp tüm Türkiye’nin her bölgesinde müşterilerine hizmet vermek amacıyla çalışma prensiplerini gün geçtikçe genişletmektedir.

Ödeme Kanalları

BANKA OTOMATİK ÖDEME ATM TELEFON BANKACILIĞI İNTERNET BANKACILIĞI
AKBANK 444 25 25
BANK ASYA 444 4 888
DENİZ BANK 444 4 800
QNB FİNANSBANK 444 0 800
GARANTİ 444 0 900
ING 444 0 333
TEB 444 0 666
FİNANS KATILIM 444 2 444
HALKBANK 444 0 400
İŞ BANKASI 444 02 02
VAKIF BANK 444 07 24
YAPI KREDİ 444 0 444
YAPI KREDİ 444 0 444
ZİRAAT BANKASI 444 00 00
AKTİF BANK 444 30 50
ŞEKER BANK 444 78 78Nakit Ödeme

• Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya'da bulunan farklı ilçelerdeki Müşteri Hizmetleri Merkezleri'nden

• Anlaşmalı bankaların gişelerinden

• İlçelerdeki PTT şubelerinin gişelerinden

• Sepaş Enerji yetkili ödeme noktalarından

Kredi Kartı

• Sepaş Enerjiye ait internet sitesindeki fatura öde sekmesinden

• Anlaşmalı bankaların telefon bankacılığı üzerinden

• Anlaşmalı bankaların internet bankacılığı üzerinden

• Anlaşmalı bankaların otomatik ödeme talimatı ile

Faturam Gelmedi

Sepaş Enerji elektrik faturanızın gelmediyse 3 farklı neden düşünebilirsiniz. 

Sayacın okunmaması 

Sayaç okuma görevlisi herhangi bir sebeple sayacı okuyamadığı için fatura düzenlenmesi için gerekli bu işlemi gerçekleştiremeyebilir. Sepaş Enerji çağrı merkezine numarası olan 444 5 186 hattından ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Bu duruma sebep olarak sayacın yerini değiştirmeniz gerekebilir.

Sayacınızın arızalı olması

Eğer sayacınızda arızalı bir durum varsa dağıtım şirketi sayaç işlemlerinden görevli şirket olduğu için irtibata geçmeniz gereklidir. 186 numaralı arıza hattını arayarak iletişime geçip, izlenecek yol hakkında bilgi alabilirsiniz.

Düşük elektrik tüketimi

Eğer enerji tüketiminiz fatura düzenlemeye yetecek kadar fazla değilse o dönem için tarafınıza fatura düzenlenmez. Bu durum borcunuz olmaması anlamına gelmemektedir. Bir sonraki dönem elektrik faturanızda iki dönem toplamı birlikte tahsil edilir.

Faturaya İtiraz

Sepaş Enerji'den gelen elektrik faturanıza itiraz etmek için fatura kesim tarihinden itibaren 1 sene süreniz bulunur. Faturaya itiraz işlemini Sepaş Enerji Müşteri Merkezleri'nden gerçekleştirebilirsiniz. Faturanıza itiraz etmeniz mevcut borcunuzu ödemeyeceğiniz anlamını taşımamaktadır. Borcunuzu ödemezseniz enerjiniz kesilebilir ve gecikme faizi ödemek zorunda kalabilirsiniz.