Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru    ☰  

Aras Elektrik Faturası Ödeme


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu
Hemen Tasarruf Etmeye Başlayın

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 1 Oy )Aras Elektrik fatura ödeme işlemlerinizi  EnCazip aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.


Aras Elektrik fatura ödeme 
işlemlerinizi çok yakında EnCazip üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Şu an için aşağıda yer alan kanallar aracılığıyla dilediğiniz yöntemler ile yapabilirsiniz. Aras elektrik faturası ödeme işlemlerinizi Aras Elektrik internet sitesinin Online İşlemler bölümünden yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca fatura ödemelerini Aras Elektrik Müşteri Hizmetleri Merkezleri aracılığıyla masrafsız ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla Aras elektrik faturası ödeme işlemleri yapılabileceği gibi, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Bayburt, Kars, Ardahan ve Iğdır illerinde yer alan Müşteri Hizmetleri Merkezleri’nde de fatura ödeme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Anlaşmalı olduğu bankaları mevcut faturanızın arka kısmında yer alan bilgilendirmeden öğrenerek, dilerseniz bankalar aracılığıyla da ödeme yapabilirsiniz. Anlaşmalı olduğu bankalar ile ATM’den, internet bankacılığı ile veya banka veznesinden ödeme yapılabilir. Ayrıca otomatik ödeme talimatı vererek de Aras elektrik faturası ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Aras Elektrik müşterileri de tedarikçi değiştirebilir!
2018 yılında aylık 68 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen Aras Elektrik tüketicileri, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

Aras Elektrik Borç Sorgulama

Gelişen teknoloji sayesinde internetin hayatımıza girmesiyle bize çok zahmet gerektiren çoğu işimizi artık internet yoluyla ayağımıza kadar getirebilmekteyiz. Saatlerce sıra beklemek yerine bir tıkla fatura sorgulama, geçmiş döneme ait faturamız ve güncel olan elektrik faturamızı internet sayesinde öğrenebiliyoruz. Aras Elektrik’e ödenmemiş faturanızın olup olmadığını öğrenebilmek için borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Aras Elektrik fatura borç sorgulama için işletme kodu ve abone numarasına ihtiyacınız olacaktır. Bu bilgileri mevcut herhangi bir faturanızda bulabilirsiniz. Aras Elektrik fatura borç sorgulama işlemini Aras Elektrik internet sitesinden Fatura Sorgulama bölümünden yapabilirsiniz. Ayrıca Online İşlemler bölümünden üye olarak veya üye iseniz giriş bilgilerinizle gerçekleştirebilirsiniz.

Aras Elektrik fatura borç sorgulama ücretsiz bir uygulama olup, Ağrı, Ardaha, Kars Bayburt, ve Iğdır illeri için geçerlidir.  Eğer sizler de bu illerde ikamet ediyorsanız Aras Elektrik internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz. 

Elektrik Faturam Gelmedi

Sayaç okuma dönemi geçmesine rağmen Aras Elektrik faturanız gelmediyse; 
Enerji (elektrik) tüketim tutarının düşük olması, elektrik sayacınızın ulaşılamayan bir yerde olduğundan dolayı görevliler tarafından okunamadığı için faturanızın çıkmamış olması ve sayacınızın arızalı olduğu durumlarda çıkacak tüketim bilgisinin sağlıklı olmayacağından dolayı elektrik faturasının tüketiciye ulaşmaması durumları söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda Aras Elektrik çağrı merkezi olan 0 850 200 20 20 numaralı telefondan destek talep edebilirsiniz.

Gecikme Faizi

Aras Elektrik'ten gelen faturanın son ödeme tarihini geçirdiğiniz günden itibaren günlük olarak gecikme zammı tüketiciye uygulanır. Bu faizin oranı fatura dönemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu süre içerisinde ödeme yapılmazsa beş iş günü içinde kullanım yerine verilen enerji kesilir. Mevcut borçtan dolayı kesilen enerjinin yeniden bağlanması için tüm borcun faiziyle birlikte elektrik satış şirketine ödenmesi gerekir.

Elektrik Faturasına İtiraz

İlçenizde bulunan Aras Elektrik'in Müşteri Hizmetleri Merkezi'ne dilekçe ile başvura bulunarak ve Aras Elektrik'in internet sitesinde bulunan online işlemler menüsünden başvurarak elektrik faturanıza itiraz edebilme hakkına sahipsiniz. Yönetmeliğe göre yapılmış olan itiraz başvuru tarihinden itibaren 15 iş günü içinde sonuçlanmalıdır.

Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Artık 68 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen herkes elektrik tedarikçisini değiştirebilir. EnCazip'te elektrik tedarikçilerinin tarifelerini hızlıca karşılaştırıp en cazip elektrik tarifesine geçişinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

#%dailyofferscontent%#%