Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru    ☰  

Enerjisa Aesaş Fatura Sorgulama ve Ödeme


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu
Hemen Tasarruf Etmeye Başlayın

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 6 Oy )Enerjisa Aesaş fatura ödeme işlemlerinizi  EnCazip aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Enerjisa Aesaş müşterileri de tedarikçi değiştirebilir!
2018 yılında aylık 68 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen  Enerjisa Aesaş tüketicileri, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

Aesaş Borç Sorgulama

Artık Enerjisa Aesaş borç sorgulama işlemi yapmak ve ödemek için saatlerce kuyruk beklemek, çağrı merkezini aramak yerine işlemlerinizi  sadece birkaç tıkla tamamlayıp, fatura ödeme işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Enerjisa Aesaş fatura borç sorgulama, bilgi güncelleme, genel bilgilendirme  ve bunun gibi birçok işlemlerinizi online hizmetler merkezinden, herhangi bir yere gitmenize gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz. Enerjisa Aesaş fatura borç sorgulama işlemleri dışındaonline hizmetler merkezi raporlar kısmından, geçmiş 12 aya ait tüm tüketimlerinizi ve sayaç okuma bilgileriniz ile ilgili raporlarınıza ulaşabilme imkânına sahipsiniz.

AESAŞ Enerjisa Anlaşmalı Bankalar

AESAŞ FATURA ÖDEME BANKALARI
BANKA ADI GİŞE OTOMATİK ÖDEME İNTERNET BANKACILIĞI ATM İLE (KARTLI) ATM İLE (KARTSIZ) TELEFON BANKACILIĞI
AKBANK
ALBARAKA TÜRK
BANK ASYA
DENİZ BANK
QNB FİNANSBANK
GARANTİ
HALKBANK
HSBC
ING
İŞ BANKASI
KUVEYT TÜRK
ŞEKER BANK
TEB
TÜRKİYE FİNANS
VAKIFBANK
YAPI KREDİ
ZİRAAT BANKASI

Enerjisa Aesaş Fatura Ödeme Kanalları

Banka Gişeleri: Ayesaş Enerjisa fatura ödeme işleminizi anlaşmalı olan bankalara ulaşarak gişeden nakit olarak yapma imkanınız vardır. Ancak bazı anlaşmalı bankalar gişe yoluyla ödeme kabul etmeyebilirler. Bu sebeple ödeme yapmak istediğiniz bankanın detaylı listesine bakarak daha sağlıklı işlem yapabilirsiniz.

Otomatik Ödeme: Ayesaş Enerjisa fatura ödeme işlemi için anlaşmalı olan tüm bankalardan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz bankaya otomatik ödeme talimatı vermek için faturanızın üzerinde yazan sözleşme hesap numarası bilgisini bankaya bildirmeniz gerekmektedir. Sözleşme hesap numarasına elektrik faturanızdan ulaşamadıysanız Ayesaş Enerjisa çağrı merkezi telefon numarası olan 444 4 372 numaralı telefondan bilgi alabilmeniz mümkündür.

İnternet Bankacılığı: Hizmet veren anlaşmalı bankaların tümü internet bankacılığı üzerinden ödeme hizmeti sunmaktadır. İşlemler bankanın kendi sistemi üzerinden yapılmaktadır.

PTT Şubeleri: İstanbul Anadolu yakasında bulunduğunuz yere en yakın PTT şubesinden hiçbir ek ücret ödemeden nakit olarak ödenebilmektedir. PTT şubesinden ödemeyi yapabilmek için müşteri numaranız ve elektrik faturanızı yanınızda götürmeniz yeterli olacaktır.

Kredi Kartı: Şirket, fatura ödeme ve borç sorgulama gibi işlemleri daha kolay hale getirebilmek amacıyla internet sistemi kurmuştur. Enerjisa online hizmetler merkezine üye olarak internet üzerinden işlem gerçekleştirmiş olursunuz. Sisteme üye olabilmek için;  

• Enerjisa online sayfasına girip "Üye Ol" butonuna tıklayın.

• Kişisel bilgiler olarak adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı ve elektrik aboneliği için kayıtlara geçmiş olan cep telefonu numaranızı girin.

• Bu bilgilerin doğruluğu sistem üzerinde onaylandıktan sonra sistem cep telefonunuza bir onay kodu gönderir. Bu kodu sisteme girdiğinizde üyelik hesabınız aktif hale gelmiş olur.

• Onay kodunu sisteme girdikten sonra online sisteme giriş yapabilmek için gerekli olan şifre ve üyelik bilgileri yeniden cep telefonunuza SMS yolu ile gönderilecektir.

• Enerjisa online hizmet merkezinden kredi kartı ile yapılan ödemenin tutarının toplamda 500 TL'yi geçmemesi gerekir. 500 TL üzeri ödemeler diğer ödeme kanalları ile yapılmalıdır. Online ödeme sırasında herhangi bir ek ücret alınmaz.

Elektrik Faturam Gelmedi

Elektrik faturanızın bulunduğunuz ikamet adresine veya e-posta yolu ile gelmediğini düşünüyorsanız bu durum çeşitli sebeplerden kaynaklanıyor olabilir.:

• Sayacın Okunamaması: Sayaç okuma görevlileri sayacınıza ulaşamayarak okuma gerçekleştiremezse elektrik faturanız kesilmez. 

• Sayaç Arızası: Sayacınızın arızalı olduğunu düşünüyorsanız en kolay yolu ile Enerjisa Müşteri Hizmetleri veya Alo 186 numaralı telefonu arayarak bilgilendirme yapmanız gerekmektedir. Sayacınızda herhangi bir arıza olduğu durumda size doğru bilgiyi vermeyeceği için elektrik faturanız da doğru çıkmayacaktır.

• Enerji Tüketiminin Az Olması: Sayaç okuma sonucunda çıkan tüketimlerinizer göre güncel borcunuz belirli bir miktarın altındaysa o ay için elektrik faturası düzenlenmeyerek tarafınıza ulaşmayabilir. Bu güncel borç diğer ay çıkacak olan elektrik faturanıza eklenerek gelir. 

Elektrik Faturasına İtiraz

Tüketicinin elektrik faturasının kesildiği tarihten itibaren bir yıl içinde görevli elektrik tedarikçisine itirazda bulunma hakkı saklıdır. Elektrik faturasının alışılmışa göre oldukça fazla veya az gelmesi gibi durumlarla karşılaştığınızda sayaç arızası ya da yanlış faturalandırma işleminden şüphelenilebilir. Ayesaş Enerjisa müşteri hizmetleri merkezine dilekçe ile başvurarak elektrik sayacınızın değiştirilmesi talebinde bulunabilirsiniz. İtirazınız en geç 15 iş günü içinde sonuçlandırılacaktır. 

Elektrik faturanızın normaline göre yüksek geldiği durumda itiraz etmeniz mevcut faturayı ödememekten sizi kurtarmayacaktır. Ancak elektrik faturası bir önceki faturanıza göre %30 oranında daha fazla geldiyse ödeme sorunu yaşamamanız için bir önceki fatura tutarını ödersiniz ve itiraz dilekçenizi verirsiniz. Bu sayede elektrik kesintisi ya da gecikme zammı gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

Gecikme Faizi

Gecikme faizi, elektrik faturasının üzerinde belirtilen son ödeme tarihinden önce fatura ödenmediği taktirde, günlük olarak fatura bedeli üzerinden tüketiciye yansıtılan bedeldir. Eğer faturanızı belirtilen son ödeme tarihine kadar ödemezseniz elektriğiniz kesilir ve mevcut borcunuzu gecikme faizi ile beraber ödemeniz durumunda elektriğiniz tekrar kullanıma açılır.

Ödenmemiş Borçtan Dolayı Elektrik Kesintisi

Elektrik faturasının tüketici tarafından ödenmemesi, zamanında ödenmeyen borçlara gecikme faizi yansıtılmasının yanında, kullanım yerinize verilen elektriğin kesilmesine de neden olur. Bu gibi durumlarda yapılması gereken gecikme faizi ile birlikte elektrik faturasının borcunu ödemeniz olacaktır. Ödenmemesi durumunda bu süreç elektrik aboneliğinizin sonlandırılmasına kadar gidebilir. Bu süreçte tüketiciye iki defa bildirim gönderilir. İkinci bildirimin ulaştığı tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde borç ödemesi yapılmazsa mevcut elektrik kesilir. Elektrik faturanızı ödediğiniz durumda 2 veya 3 iş günü içerisinde elektrik tekrar ilgili yere verilir.