FİNA Enerji Grubu - Cerean Enerji
Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik Abone Grubu
Hemen Tasarruf Etmeye Başlayın
EnCazip İçerik Ekibi  
 ( 3 Oy )

Cerean Enerji Hakkında

Fiba Holding bünyesinde yer alan Cerean Enerji’nin kurucusu, Hüsnü Özyeğin’dir. Elektrik Toptan Satış ve Tedarik Lisansını 2009 yılında almış olan şirket, günümüzde son tüketiciye elektrik satışı yapmaya devam etmektedir. Senelik üretim kapasitesi 793 milyon kWh olan Cerean Enerji; Hatay/Samandağ, İzmir/Karaburun ve Bergama, Tekirdağ/Malkara, Kırklareli/Merkez, Balıkesir/Merkez ve Manyas’ta olmak üzere yedi tane Rüzgar Enerji Santralini işletmeye devam etmektedir.

Cerean Enerji, ayrıca Denizli’nin Çardak ilçesinde, 16 dönüm arazi üzerine, 1 MW kurulu gücü bulunan bir güneş enerjisi santrali de kurmuştur. Santral yıllık olarak yaklaşık 1.550.000 kWsa elektrik enerjisi üretmeye devam etmektedir. Cerean Enerji 2014 Kasım ayından beri de birçok konut ve sanayi tesisine enerji tedarik etmektedir.

Cerean Enerji Santralleri

Cerean Enerji’nin aktif santralleri şunlardır:

Günaydın Rüzgar Enerji Santrali - Balıkesir/Manyas

Günaydın Rüzgar Enerji Santrali, toplamda 20 MW kapasiteye sahiptir. Santral, Kasım 2012 tarihinde bakanlık tarafından kabul edilip faaliyete geçmiştir. Günaydın Santrali yıllık olarak 65 milyon kWh üretim kapasitesine sahiptir.

Düzova Rüzgar Enerji Santrali – İzmir/Bergama

50 MW toplam kapasiteye sahip olan santral, Ağustos 2009 yılında bakanlık tarafından kabul edilerek faaliyete girmiştir. Düzova RES, yıllık 182 milyon kWh’lık üretim kapasitesine sahiptir.

Ziyaret Rüzgar Enerji Santrali – Hatay/Samandağ

Santral, 76 MW toplam kapasiteye sahiptir. Bakanlık tarafından ilk kabulü Temmuz 2010 tarihinde yapılmıştır. Yıllık 278 milyon kWl’lık üretim kapasitesine sahiptir.

Salman Rüzgar Enerji Santrali – İzmir/Karaburun

Salman Rüzgar Enerji Santrali, 20 MW toplam kapasiteye sahiptir. Bakanlık tarafından Mayıs 2014’te ilk defa kabulü yapılmıştır. Salman RES, yıllık 85 milyon kWl üretim kapasitesine sahiptir.

Karadere Rüzgar Enerji Santrali – Kırklareli/Merkez

Karadere Rüzgar Enerji Santrali; 15 MW toplam kapasiteye sahiptir ve bakanlıktan 2014 Haziran ayında kabul alarak devreye girmiştir. Yıllık 54 milyon kWh üretim kapasitesi bulunmaktadır.

Şadıllı Rüzgar Enerji Santrali - Tekirdağ/Malkara

33 MW toplam kapasiteye sahiptir ve Ekim 2014 yılında bakanlıktan kabul görüp faaliyete geçmiştir. Yıllık 130 milyon kWh üretim kapasitesine sahiptir.

Ortamandıra Rüzgar Enerji Santrali - Balıkesir/Merkez 

2015 tarihinde devreye girmiştir ve toplam 10 MW kurulu güce sahiptir. Yıllık 37 milyon kWh üretim kapasitesine sahiptir.

Cerean Enerji, kapasitesi ile yılda 18500 serbest tüketicinin ihtiyacını yenilenebilir kaynaklardan karşılayabilir.

Cerean Enerji dışında farklı elektrik şirketlerinin de en cazip tarifelerini aşağıdaki tabloda hızlıca karşılaştırabilirsiniz:

Tedarikçiİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Yıldırım Enerji
Yıldırım Enerji
%00 TL
Atlas Enerji
Atlas Enerji
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.


Tedarikçiİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Yıldırım Enerji
Yıldırım Enerji
%00 TL
Atlas Enerji
Atlas Enerji
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.

Güncelleme : 27.09.2020 00:49


Bu içerik yalnızca tüketicileri bilgilendirme amaçlıdır. İçerik konusu firmadan herhangi bir reklam ücreti alınmadığı gibi, firma ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş.'nin herhangi bir ticari ilişkisi bulunmamaktadır. İlgili firma ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş.'nin herhangi bir tedarikçi sözleşmesi bulunmadığından EnCazip güveni ile tüketicilere elektrik tedariği sağlamamaktadır.

Daha fazla bilgi alabilirsiniz...

    • Cayma bedeli nedir?

    • Serbest tüketici limiti ne kadar?

    • Görevli elektrik tedarik şirketleri