Atlas Enerji İndirimli Elektrik Tarifeleri

Diler Holding mevcut islerinin hacmini artirmayi ve istigal alanlarini çesitlendirmeyi amaçlamaktadir. Türkiye'de elektrik enerjisi açigi beklenmesi ve Holding'in kendi sirketlerinin enerji tüketim degerleri dikkate alindiginda elektrik üretim yatirimlari Holding için uygun bir seçenek olarak ortaya çikmaktadir.

Atlas Enerji

Diler, Türkiye enerji sektörüne önemli ölçüde katki saglayan gruplardan biri olmayi hedef almis ve bunu gerçeklestirmek için 2005 yilinda Diler Elektrik Üretim A.S.'ni, 2008 yilinda ise Atlas Enerji Üretim A.S.'ni kurmustur.

Atlas Enerji Üretim A.S. elektrik üretimi ve ticareti amaciyla kurulmustur. Sirket merkezi Istanbul'da olup projelerle ilgili tüm resmi formaliteler ve teknik konular Ankara'daki temsilcilik ofisinden, kömür yakitli termik santral ise Iskenderun'dan yönetilmektedir.

Atlas Enerji Üretim A.S. 2 x 600 MW Iskenderun Kömür yakitli Termik Santral Projesinin elektrik üretim lisansini EPDK'dan (Enerji Piyasasi Düzenleme Kurumu) almis bulunmaktadir. Sirket, uzun vadede, dogal gaz, rüzgar ve jeotermal santrallari kurmayi da planlamaktadir.